۲۷ آبان ۱۳۹۷
 
شرح خبر
Module Border
گوگل جستجوی اینترنت با استفاده از صدا را ممكن می‌كند
شركت گوگل فن‌آوری جدیدی را به ثبت رسانده كه كاربران با استفاده از آن می‌توانند به جای تایپ موارد مورد نظر برای جستجو، توسط صدای خود آنها را جستجو كنند. شركت گوگل فن‌آوری جدیدی را به ثبت رسانده كه كاربران با استفاده از آن می‌توانند به جای تایپ موارد مورد نظر برای جستجو، توسط صدای خود آنها را جستجو كنند.

به گزارش سایت اینترنتی "نیوزفكتور"، به كمك این فن‌آوری جدید شركت گوگل، كاربران می‌توانند از طریق یك میكروفون موارد مورد نظر خود را در موتور جستجوی گوگل جستجو كرده و یا حتی با استفاده از تلفن و بدون دسترسی به رایانه، اطلاعات مورد نیاز خود را در اینترنت بیابند.

هرچند شركت گوگل هنوز به طور رسمی كاربردهای فن‌آوری جدید خود را منتشر نكرده اما با بررسی مقاله تحقیقاتی كه دو تن از كارمندان همین شركت در سال ‪ ۲۰۰۲‬با موضوعی مشابه منتشر كرده بودند، می‌توان به اهداف گوگل در این زمینه پی برد.

"الكساندر فرنز" و "برایان میلچ" در مقاله یاد شده اعلام كرده‌اند كه استفاده از صدا برای جستجوی اینترنت در هر مكانی كه استفاده از صفحه‌كلید عملی نباشد، كاربرد خواهد داشت.

با این وجود، در همین مقاله ذكر شده كه جستجوی اینترنت با استفاده از صدا دارای مشكلات فراوانی نظیر چگونگی فهم انواع صداهای مختلف كاربران، نیاز به ترجمه درخواست كاربران از زبان گویشی آنها به زبان انگلیسی و فراهم‌آوردن بانك اطلاعاتی عظیمی از لغات برای امكان پذیر ساختن جستجوهای درخواستی كاربران، خواهد بود.

به علاوه شناسایی و ترجمه درخواستهای كاربران عمل زمان‌بری است كه با عملكرد بدون وقفه زمانی موتورهای جستجو در تعارض است.

شركت گوگل هم‌اكنون مشكلات یاد شده را تا حد ممكن برطرف كرده و فن‌آوری جستجوی اینترنت با استفاده از حرف زدن را بوجود آورده‌است اما هنوز مشخص نیست كه این شركت در چه زمان و چگونه فن‌آوری یاد شده را بكار خوهد گرفت.
تعداد مشاهده:  1645
بازگشت
صفحه اصلی  |  محصولات  |  خدمات  |  تماس با ما  |  نقشه سايت  |  مقالات
Copyright 2002-2012 Kara Pardaz Co Ltd.
>