۲۷ آبان ۱۳۹۷
 
شرح خبر
Module Border
بنیان موزیلا 24 حفره امنیتی‌ مرورگر فایرفاکس را با ارائه نسخه جدید رفع کرد
بنیان موزیلا، ارائه‌ دهنده مرورگر دارای کد باز فایرفاکس در جدیدترین اقدام امنیتی خود، با به روز نگاری فایرفاکس، ‪ 24 ‬حفره تازه شناسایی شده در این مرورگر را اصلاح کرد. موزیلا در این به روزنگاری جدیدترین حفره‌های امنیتی شناسایی شده در نگارشهای ‪ 1.05 ،1.5 ‬و همچنین ‪1.0‬ از مرورگر فایرفاکس را اصلاح کرده ‌است. بنیان موزیلا، ارائه‌ دهنده مرورگر دارای کد باز فایرفاکس در جدیدترین اقدام امنیتی خود، با به روز نگاری فایرفاکس، ‪ 24 ‬حفره تازه شناسایی شده در این مرورگر را اصلاح کرد.

موزیلا در این به روزنگاری جدیدترین حفره‌های امنیتی شناسایی شده در نگارشهای ‪ 1.05 ،1.5 ‬و همچنین ‪1.0‬ از مرورگر فایرفاکس را اصلاح کرده ‌است.

شرکت ارائه ‌دهنده خدمات امنیتی سکونیا با مهم خواندن به روزنگاری جدید موزیلا یادآور شده‌است بسیاری از ایرادهای امنیتی یاد شده در گروه بسیار بحرانی جای گرفته‌اند.

موزیلا هم‌اکنون از کاربران مرورگر فایرفاکس درخواست کرده ‌است هرچه سریعتر مرورگر خود را به روزنگاری کنند و کاربران نگارشهای قدیمی ‌تر این مرورگر را نیز به دانلود نگارش جدید و به روز شده ‪ 1.5.0.2 ‬از فایرفاکس فراخوانده ‌است. لازم به ذکر است نگارش ‪ 1.5 ‬از این مرورگر خود به صورت خودکار اقدام به دانلود و نصب وصله‌های جدید می‌کند.

بر خلاف شرکت مایکروسافت که به صورت مرتب و در دومین سه ‌شنبه از هر ماه به انتشار وصله‌های اصلاحی جدید برای مرورگر اینترنت اکسپلورر خود اقدام می‌ کند، بنیان موزیلا تاکنون برنامه منظمی در این زمینه نداشته به طوری که آخرین بار در ماه فوریه گذشته اقدام به به روزنگاری فایرفاکس کرده بود.

علاوه بر به روزنگاری فایرفاکس در روز پنج‌شنبه گذشته، موزیلا به تازگی نگارش جدیدی از این مرورگر را نیز ویژه نصب روی نسل جدید رایانه‌های اپل که از پردازنده‌های اینتل استفاده می‌کنند، منتشر کرده‌است.

فایرفاکس هم‌اکنون تنها مرورگر اینترنتی است که در رقابت با مرورگر اینترنت اکسپلورر مایکروسافت به موفقیتهای بزرگی دست یافته ‌است.

مرورگر فایرفاکس برخلاف مرورگر اینترنت اکسپلورر شرکت مایکروسافت دارای کد باز است و این بدان معناست که برنامه اصلی نوشته شده برای آن در دسترس عموم بوده و در حال حاضر برنامه نویسان فراوانی به صورت داوطلبانه برای بهبود این مرورگر با بنیان موزیلا همکاری می‌کنند و برخی برنامه نویسان دیگر نیز ویژگی‌هایی را به صورت مستقل به نام Extension‬برای این مرورگر طراحی می ‌کنند که کاربران می‌توانند آنها را دانلود کرده و روی فایرفاکس نصب کنند.

در حالی که تا چند سال قبل بیش از ‪ 95 ‬درصد کاربران اینترنت از اینترنت اکسپلورر برای گشت و گذار در اینترنت استفاده می‌کردند، هم‌اکنون این میزان به ‪ 85 ‬درصد کاهش پیدا کرده که مهمترین علت این امر موفقیت فایرفاکس در سال گذشته میلادی و روی آوردن بسیاری از کاربران به این مرورگر بوده ‌است.
تعداد مشاهده:  2024
بازگشت
صفحه اصلی  |  محصولات  |  خدمات  |  تماس با ما  |  نقشه سايت  |  مقالات
Copyright 2002-2012 Kara Pardaz Co Ltd.
>