۲۷ آبان ۱۳۹۷
 
شرح خبر
Module Border
شركت HP نسبت به خطر هك شدن چاپگرهايش هشدار داد
به‌دنبال انتشار خبر شركت HP مبنی بر آسیب‌پذیری نرم‌افزار مورد استفاده‌ی دارندگان چاپگرهای این شركت، متخصصان آزمایشگاه سوفوس، شبكه‌ی جهانی ویروس سوفوس و مراكز پژوهش اسپم و نرم‌افزارهای جاسوسی، نسبت به اهمیت اطلاع‌مندی كاربران رایانه از موضوع‌های امنیتی تاكید كردند. به‌دنبال انتشار خبر شركت HP مبنی بر آسیب‌پذیری نرم‌افزار مورد استفاده‌ی دارندگان چاپگرهای این شركت، متخصصان آزمایشگاه سوفوس، شبكه‌ی جهانی ویروس سوفوس و مراكز پژوهش اسپم و نرم‌افزارهای جاسوسی، نسبت به اهمیت اطلاع‌مندی كاربران رایانه از موضوع‌های امنیتی تاكید كردند.

آسیب‌پذیری امنیتی، نرم‌افزار Toolbox نصب شده در چاپگرها را تحت تاثیر قرار داده و به هكرها اجازه می‌دهد؛ تا به سرقت اطلاعات از كاربران اقدام كند.

شركت HP از تمامی‌ كاربرانی كه نرم‌افزار چاپگرشان آسیب دیده، خواسته است تا به آخرین نسخه‌ به‌روز شوند.

مدیر بخش نرم‌افزارهای ضد ویروسی سوفوس گفت‌: آسیب‌های این‌چنینی به هكرها امكان می‌دهد تا به اطلاعات حساس كاربران دسترسی یابند و افزایش نیافتن ضریب ایمنی، مانند باز نگه داشتن در ورودی منزل به روی سارقان است.

وی افزود‌: "كاربرانی كه نرم‌افزار آسیب‌دیده دارند، باید نرم‌افزار HP خود را كه در سایت HP.com به‌صورت رایگان در دسترس است،‌ هرچه سریع‌تر به روز كنند."

سوفوس همچنان به شركت‌ها توصیه می‌كند كه سرورها و دسك‌تاپ‌های خود را به طور خودكار و با استفاده از آنتی ویروس به روز شده، پشتیبانی کنند.
تعداد مشاهده:  1584
بازگشت
صفحه اصلی  |  محصولات  |  خدمات  |  تماس با ما  |  نقشه سايت  |  مقالات
Copyright 2002-2012 Kara Pardaz Co Ltd.
>