۲۷ آبان ۱۳۹۷
 
شرح خبر
Module Border
موتور جستجوی جدید مایکروسافت بر مبنای محتوای تصاویر
شرکت مایکروسافت اعلام کرد در حال کار بر روی موتور جستجوی تصویری جدید خود است که بر مبنای عکس های گرفته شده توسط گوشی های موبایل، به جستجو در اینترنت می پردازد. بنابراین بر یافتن تصاویر در این جستجوگر دیگر نیازی به نوشتن query های متنی است و کافی است عکس مورد نظر خود را به مایکروسافت ایمیل کنید تا نتایج جستجو با توجه به محتویات آن عکس نشان داده شود. شرکت مایکروسافت اعلام کرد در حال کار بر روی موتور جستجوی تصویری جدید خود است که بر مبنای عکس های گرفته شده توسط گوشی های موبایل، به جستجو در اینترنت می پردازد.

بنابراین بر یافتن تصاویر در این جستجوگر دیگر نیازی به نوشتن query های متنی است و کافی است عکس مورد نظر خود را به مایکروسافت ایمیل کنید تا نتایج جستجو با توجه به محتویات آن عکس نشان داده شود.

Photo2Search بنا به ادعای مایکروسافت قادر است تا با توجه به اجزای موجود در عکس صفحات وبی را شامل اطلاعات وابسته به آن است را نشان دهد. حتی می تواند در نتایج جستجو سایت هایی را نشان دهد که حاوی تصاویر مشابهی است.

Photo2Search آخرین نمونه از موتور های جستجو هوشمند است که کاویدن اینترنت برای کاربران را در آینده نزدیک بسیار آسان تر خواهند کرد.

خبر مربوط به این جستجو تنها چند روز بعد از انتشار خبر راه اندازی موتور جستجو گفتاری گوگل به بیرون درز کرد. رقابت شدید گوگل و مایکروسافت موجب شده است تا هر کدام از آنها برای عقب نماندن از دیگری، همواره برگ برنده ای برای رو کردن داشته باشند.
تعداد مشاهده:  2219
بازگشت
صفحه اصلی  |  محصولات  |  خدمات  |  تماس با ما  |  نقشه سايت  |  مقالات
Copyright 2002-2012 Kara Pardaz Co Ltd.
>