۲۷ آبان ۱۳۹۷
 
شرح خبر
Module Border
رئيس جمهور چين در ضیافت شام بيل گيتس
"هو جین‌تاو" رئیس جمهور چین به همراه یک هیات 500 نفره از تجار و مقامات ارشد اقتصادی و سیاسی چین در اولین روز از سفر به آمریکا با بیل گیتس دیدار کرد. "هو جین‌تاو" رئیس جمهور چین به همراه یک هیات 500 نفره از تجار و مقامات ارشد اقتصادی و سیاسی چین در اولین روز از سفر به آمریکا با بیل گیتس دیدار کرد.

"هو جین تاو" رئیس جمهور چین روز گذشته به همراه یک هیات بلند پایه اقتصادی و سیاسی وارد آمریکا شد. گفته می شود مذاکرات تجاری میان دو کشور در راس برنامه‌های این سفر رئیس جمهور چین قرار دارد.

هو جین تاو و هیات همراه، در راستای ارتقای مناسبات تجاری میان دو کشور دیروز در ساختمان مرکزی شرکت مایکروسافت واقع در سیاتل حضور یافت و با بیل گیتس و استیو بالمر و دیگر مدیران ارشد مایکروسافت دیدار و گفتگو کرد.

رئیس جمهور بزرگترین کشور آسیا همچنین دعوت بیل گیتس را برای صرف شام پذیرفت و در منزل 100 میلیون دلاری ثروتمندترین مرد جهان حضور یافت.

محور مذاکرات بیل گیتس و "هو جین تاو" درباره کپی‌رایت و فروش غیرقانونی نرم‌افزار، از جمله سیستم‌عامل ویندوز در چین است. چند سال پیش موضوع عدم رعایت کپی رایت یکی از محورهای اصلی تنش سیاسی و اقتصادی میان دو کشور بود. اما از آن زمان تاکنون رهبران دو کشور طی چندین نوبت مذاکره و گفتگو توانسته‌اند در جهت حل این اختلاف گام بردارند.

دولت چین اخیرا به واحدهای تولیدی صنعت کامپیوتر این کشور دستور داده است فقط از نسخه‌های قانونی سیستم عاملها استفاده کنند و تنها مجاز به واردات کامپیوترهایی هستند که از قبل روی آنها یک نسخه قانونی از یک سیستم عامل نصب شده باشد.

مایکروسافت به نوبه خود امیدوار است ضمن حل معضل فروش غیر قانونی ویندوز در چین، به توسعه سرمایه‌گذاری خود در بازار و صنعت روبه رشد چین بپردازد.

چین پس از هند بزرگترین بازار برون سپاری صنعت کامپیوتر در آسیا است.
تعداد مشاهده:  1654
بازگشت
صفحه اصلی  |  محصولات  |  خدمات  |  تماس با ما  |  نقشه سايت  |  مقالات
Copyright 2002-2012 Kara Pardaz Co Ltd.
>