۲۷ آبان ۱۳۹۷
 
شرح خبر
Module Border
ساختار قدیمی ویندوز 2000 امکان ارائه اصلاحیه برای آنرا غیر ممکن ساخته است
شركت مایكروسافت به كاربران ویندوز نگارشهای 98، 98 SE و Me در مورد خطرات امنیتی استفاده از این سیستم‌عاملهای قدیمی هشدار داده و یادآور شد این شركت در تاریخ یازدهم ماه ژوییه سال جاری به پشتیبانی از این سیستم‌عاملها پایان خواهد داد. به گزارش سایت اینترنتی "پی‌سی‌ورلد"، بدین‌ترتیب پس از تاریخ یاد شده مایكروسافت دیگر هیچ وصله اصلاحی را برای ترمیم حفره‌های امنیتی سیستم‌عاملهای یاد شده منتشر نكرده و به روزنگاری این سیستم‌عاملها را نیز متوقف خواهد كرد.

شركت مایكروسافت همچنین اعلام كرد یك حفره امنیتی كه به تازگی در قابلیت ویندوز اكسپلورر سیستم‌عامل ویندوز ۲۰۰۰‬ شناسایی شده، قابل ترمیم نیست.

به گفته "كریستوفر باد" مدیر برنامه‌های بخش امنیتی شركت مایكروسافت، معماری سیستم‌عامل ویندوز ‪ ۲۰۰۰‬در مقایسه با سایر نگارشهای ویندوز از استحكام كمتری برخوردار است و به همین علت برای ترمیم حفره یاد شده باید بخش بزرگی از كد برنامه ویندوز ‪ ۲۰۰۰‬را تغییر داد.

تغییر بخش بزرگی از كد برنامه ویندوز ‪ ۲۰۰۰‬سبب می‌شود كه برنامه‌های كاربردی دیگر تحت این سیستم‌عامل اجرا نشده و مشكلات زیادی برای كاربران بوجود بیاید.

مایكروسافت هم‌اكنون به كاربران ویندوز ‪ ۲۰۰۰‬پیشنهاد كرده‌است از دیوارآتشی استفاده كنند كه پورت "تی‌سی‌پی ‪ "۱۳۹‬را فیلتر كند تا بدین ترتیب امكان نفوذ به رایانه آنها از طریق ایراد امنیتی یاد شده از بین برود.
تعداد مشاهده:  3256
بازگشت
صفحه اصلی  |  محصولات  |  خدمات  |  تماس با ما  |  نقشه سايت  |  مقالات
Copyright 2002-2012 Kara Pardaz Co Ltd.
>