۰۲ بهمن ۱۳۹۷
 
شرح خبر
Module Border
نام گوگل در فرهنگنامه بین المللی Webster اضافه شد
روز پنجشنبه Merriam-Webster (دانشگاه جهانی فرهنگنامه و دیکشنری) اضافه شدن یک دسته کلمات را برای نسخه ی جدید این فرهنگنامه، یعنی نسخه ی 11م تصویب کرد. جالب اینجاست که در بین این کلمات که بیشتر از دنیای IT و تکنولوژی می باشند، کلمه ی "Google"، کلمه ی "Spyware" و کلمه ی "mouse potato" به چشم می خورد. این کلمات در نسخه ی 11م این دیکشنری جهانی یعنی "Merriam-Webster Collegiate Dictionary" افزوده میگردند. هرچند که در فهرست انتشار این فرهنگنامه، مشاهده می شود که این دیکشنری بعد از سال جاری انتشار خواهد یافت، اما از هم اکنون این کلمات به دیکشنری های آنلاین افزوده شده اند.

معنی کلمه ی Google در این فرهنگنامه به این صورت یاد شده است: "از موتور جستجوی آنلاین گوگل برای بدست آوردن اطلاعات (مثل اطلاعات شخصی) در سراسر جهان استفاده می گردد."

کلمات دیگری که از دنیای IT و تکنولوژی به این نسخه از لغتنامه اضافه شده اند می توان به کلمه ی "Spyware" اشاره کرد که معنی آن "نرم افزارهایی که بدون اطلاع کاربر، بر روی سیستم نصب می شوند و اطلاعاتی درباره ی کامپیوتر شخص و فعالیت کاربر به دیگران از طریق اینترنت ارسال می کنند" و یا کلمه ی "mouse potato" به معنی "کسی که زمان بسیاری برای کار با کامپیوتر صرف می کند".

در کل به این نسخه از دیکشنری حدود 100 کلمه ی جدید افزوده شده است.
تعداد مشاهده:  4255
بازگشت
صفحه اصلی  |  محصولات  |  خدمات  |  تماس با ما  |  نقشه سايت  |  مقالات
Copyright 2002-2012 Kara Pardaz Co Ltd.
>