۰۲ بهمن ۱۳۹۷
 
شرح خبر
Module Border
ایمیل فیشینگ Google و جایزه 500 دلاری
متخصصان "سوفوس" درباره‌ی انتشار یك ایمیل فیشینگ هشدار داده‌اند كه تلاش می‌كند با تظاهر به اینكه جایزه‌ای نقدی از سوی سرویس ایمیل پر طرفدار Gmail گوگل است، كاربران را فریب داده و اموال آن‌ها را به سرقت ببرد. این ایمیل ادعا می‌كند كه دریافت كننده‌ی آن به طور تصادفی برنده‌ی یك جایزه‌ی 500 دلاری شده و اگر بر روی لینك ارایه شده در ایمیل كلیك كنند، این مبلغ به صورت خودكار به حساب آن‌ها واریز خواهد شد.

این لینك ارایه شده، یك لینك Gmail است، اما در اصل كاربران را به وب سایت باگی Tripod-hosted هدایت می‌كند. این صفحه‌ی وب تقلبی اعلام می‌كند كه در ارسال مبلغ یاد شده مشكلی پیش آمده و از قربانی می‌خواهد كه اطلاعات شخصی خود را وارد كرده و یك حق عضویت 8.60 دلاری را پرداخت كنند.

گراهام كلولی، مشاور ارشد تكنولوژی شركت سوفوس می‌گوید: "افراد باید یاد بگیرند كه هرگز چنین جوایز و پیشنهادات رایگانی وجود نداشته و باید بیشتر مراقب چنین ایمیل‌هایی باشند."

اوایل سال جاری، سوفوس تحقیقی ارایه داد كه در آن اعلام شده بود كه 58 درصد از افراد هر روز ایمیل‌های فیشینگ دریافت می‌كنند.

این شركت به افراد توصیه می‌كند كه با استفاده از راهكاری جدی در برابر تهدیدهایی چون هرزنامه‌ها، نرم‌افزارهای جاسوسی و ویروس‌ها از خود دفاع كنند.

سازمان‌هایی كه نگران درگیری با حملات فیشینگ هستند، می‌توانند به سیستم هشدار سریع Sophos PhishAlert متصل شوند.
تعداد مشاهده:  5645
بازگشت
صفحه اصلی  |  محصولات  |  خدمات  |  تماس با ما  |  نقشه سايت  |  مقالات
Copyright 2002-2012 Kara Pardaz Co Ltd.
>