۲۷ آبان ۱۳۹۷
 
شرح خبر
Module Border
سال گذشته ميلادي 336 ميليون دلار كلاهبرداري اينترنتي شد
بر اساس گزارش پايگاه داده‌هاي حمايت از مصرف‌كننده‌ي كميسيون تجاري فدرال، حدود 29 درصد از كل شكايت‌هايي كه در سال 2005 به اين آژانس شد، مربوط به كلاهبرداري اينترنتي بوده است. به گزارش سرويس فناوري اطلاعات خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، كلاهبرداري اينترنتي توليدات و خدماتي را شامل مي‌شود كه شركت از طريق اينترنت با مصرف كننده قرارداد مي‌بندد و مصرف‌كننده نيز از طريق اينترنت پاسخ مي‌دهد.

بر اساس اين گزارش از مجموع 638 هزار شكايت ارايه شده به اين آژانس در سال گذشته‌ي ميلادي، 29 درصد مربوط به كلاهبرداري اينترنتي بوده كه جمعا مبلغ 336 ميليون دلار در سال گذشته از اين طريق كلاهبرداري شده است.

همچنين 55 درصد از شكايت‌هاي كلاهبرداري كه روش قرارداد اوليه‌ي شركت در آن مورد بحث بوده است، منبعشان از طريق اينترنت بوده و 35 درصد از طريق پست الكترونيكي و 20 درصد نيز از طريق وب گزارش شده است.

اين گزارش همچنين نشان مي‌دهد"سرقت هويت" 37 درصد از مابقي شكايت‌ها را تشكيل مي‌دهد. ديگر موارد گزارش شده شامل حراج اينترنتي(12 درصد)، پيشنهادهاي پول خارجي(هشت درصد)، خريد در خانه(هشت درصد) و خدمات اينترنتي و شكايت‌هاي كامپيوتري(پنج درصد) است.
تعداد مشاهده:  1608
بازگشت
صفحه اصلی  |  محصولات  |  خدمات  |  تماس با ما  |  نقشه سايت  |  مقالات
Copyright 2002-2012 Kara Pardaz Co Ltd.
>