۲۷ آبان ۱۳۹۷
 
شرح خبر
Module Border
گوگل 07/2 میلیارد دلار سهام فروخت
بزرگ‌ترین موتورجست‌وجوی اینترنتی جهان موفق شد با دومین فروش سهام خود در 7 ماه گذشته بیش از 07/2 میلیارد دلار درآمد کسب کند. شرکت گوگل که سهام آن برای نخستین بار در آگوست سال 2004 میلادی وارد تالارهای بورس شد توانست در این مرحله از فعالیت خود در بازار بورس 3/5 میلیون سهام را با قیمت 75/389 دلار برای هر کدام به فروش برساند.
با توجه به این که گوگل در تالار بورس نیویوک از شرکت نفتی Burlington پیشی گرفته، توانسته است ارزش سهام خود را بالا ببرد و پیش‌بینی می شود در ماه های آینده رقم یاد شده از میزان کنونی نیز بالاتر رود.

مقامات گوگل در تلاشند با پول به دست آمده از راه فروش سهام، گوی سبقت را از شرکت های بزرگی نظیر یاهو و مایکروسافت بربایند.
نیایج یک نظرسنجی جدید این طور نشان می دهد كه هم اکنون از هر 10 کاربر آمریکایی که موتورهای جست‌وجو را به کار می برند 4 نفر گوگل را برای انجام جست‌وجوهای اینترنتی خود انتخاب می کنند. انتشار این خبر موجب شد تا در ماه فوریه از سال جاری گوگل 42 درصد از بازار موتور جست‌وجوهای آنلاین را در دنیا به خود اختصاص دهد.

در حال حاضر گوگل به عنوان بزرگ ترین و پرکاربردترین موتورجست‌وجوی اینترنتی در جهان محسوب می شود و باعث شده عرصه برای رقابت دیگر شرکت ها بسیار تنگ شود.
به منظور حفظ این مقام، گوگل در سال های اخیر کوشیده است تا فعالیت های تازه ای را در عرصه های جدید آغاز کند و همچنان به عنوان محبوب ترین موتورجست‌وجوی دنیا باقی بماند.
تعداد مشاهده:  1575
بازگشت
صفحه اصلی  |  محصولات  |  خدمات  |  تماس با ما  |  نقشه سايت  |  مقالات
Copyright 2002-2012 Kara Pardaz Co Ltd.
>