۲۷ آبان ۱۳۹۷
 
شرح خبر
Module Border
گوگل به دنبال خريد الگوريتمی پيشرفته
Orion نام الگوریتم جدیدی است كه شركت گوگل در پی دستیابی به آن است. این الگوریتم توسط Ori Allon دانشجوی دكترای كامپیوتر دانشگاه New South Wales استرالیا ابداع شده است. Orion نام الگوریتم جدیدی است كه شركت گوگل در پی دستیابی به آن است. این الگوریتم توسط Ori Allon دانشجوی دكترای كامپیوتر دانشگاه New South Wales استرالیا ابداع شده است.

نحوه كار این الگوریتم بدین شكل است كه به هنگام جستجوی عبارت مورد نظر، دقیقا بخشی از صفحات وب را كه عبارت وارد شده در آن بكار رفته است نمایش داده و در كنار آن لیستی از كلمات كلیدی مرتبط با موضوع جستجو را نیز نشان می دهد. طبق گفته الن این الگوریتم تنها برای جستجو در متون كاربرد دارد.

وی برای توضیح بیشتر می گوید: "برای مثال اگر عبارت American Revolution در موتور جستجوی Orion جستجو شود، علاوه بر نمایش متونی كه این عبارت در آنها به كار رفته، لیستی از نتایج عبارات مرتبط با آن همچون American History ، George Washington ، American Revolutionary War و ... را نیز نمایش می دهد."

همچنین طبق آخرین اخبار بدست آمده، دو شركت مایكروسافت و یاهو نیز به دنبال دستیابی به این الگوریتم هستند و با وجود اینكه شركت گوگل رسما استخدام الن را تایید كرده است ولی هنوز از تلاش خود در این باره دست برنداشته اند.
تعداد مشاهده:  1571
بازگشت
صفحه اصلی  |  محصولات  |  خدمات  |  تماس با ما  |  نقشه سايت  |  مقالات
Copyright 2002-2012 Kara Pardaz Co Ltd.
>