۰۲ بهمن ۱۳۹۷
 
کتابخانه الکترونیکی
Module Border
 
مشاهده دموی کتابخانه مجازی
Module Border
جهت مشاهده دموی نرم افزار بصورت آنلاین و آشنایی با نحوه عملکرد سیستم کتابخانه مجازی کارا و جستجو در آشیو کتابهای ارائه شده و مطالعه آنها، که بصورت نمونه آماده گردیده است، پس از ارسال تقاضای الکترونیکی از طریق بخش تماس با ما ، با عنوان “ تقاضای مشاهده دموی سامانه کتابخانه مجازی“ و بررسی تقاضای شما، مشخصات دسترسی به سامانه کتابخانه مجازی برای شما ارسال خواهد شد.
لازم به ذکر است که برای ارتباط های بعدی حتما شماره تماس و پست الکترونیکی ذکر شود.

 
معرفی کتابخانه الکترونیکی
Module Border

در عصر حاضر با ظهور شاخه های جدید علم و گسترش شاخه های موجود و نیز رشد تعداد دانشجویان و محققان، کتابخانه های سنتی دیگر به تنهایی گنجایش نگهداری حجم عظیم کتابهای موجود و نیز توان پاسخگویی به خیل افراد متقاضی استفاده کننده از این منابع را ندارند.

در کتابخانه های سنتی در زمان واحد تنها یک نفر می تواند از یک جلد کتاب استفاده نماید. به عبارت دیگر به هر نفر متقاضی یک عنوان کتاب، می بایست یک جلد از آن در کتابخانه موجود باشد که این مساله در عمل غیر ممکن می باشد. از سوی دیگر در کتابخانه های سنتی مشکلاتی از قبیل محدودیت فضای نگهداری و گسترش آن و خطر حوادثی مانند : آتش سوزی، زلزله، جنگ و ... همواره وجود دارد.

یکی از کاربردهای فناوری اطلاعات و ارتباطات که می تواند نقش مهمی در زمینه گسترش ارائه و اشتراک منابع و اطلاعات داشته باشد، کتابخانه الکترونیکی می باشد. در این نوع کتابخانه محدودیت های کتابخانه های سنتی تا حد بسیار زیادی از بین رفته بطوریکه مشکلاتی از قبیل محدودیت استفاده همزمان از یک منبع، فضای فیزیکی مورد نیاز ، استهلاک کتابها و ... تقریبا از بین رفته اند.

نکته دیگر در زمینه کتابخانه های الکترونیکی، بحث حقوق پدید آورندگان یا به عبارت دیگر قانون “کپی رایت”  است. با توجه به اینکه در این نرم افزار، اعضای کتابخانه الکترونیکی دقیقا همان اعضای کتابخانه سنتی بوده و بحث ارائه این سیستم به عموم مردم مد نظر نیست، بنابراین مغایرتی با این قانون نیز وجود نخواهد داشت.

صفحه اصلی  |  محصولات  |  خدمات  |  تماس با ما  |  نقشه سايت  |  مقالات
Copyright 2002-2012 Kara Pardaz Co Ltd.
>