مدیریت صف و نوبت دهی

 

با توجه به رشد روز افزون جمعیت و افزایش مراجعین روزانه مراکز و ادارات مختلف مدیریت صفوف ایجاد شده و ارائه نوبت به افراد یکی از دغدغه های اصلی اینگونه مراکز می باشد. سیستم های اتوماتیک نوبت دهی و مدیریت صف، ابزارهایی هستند بسیار سودمند در راستای برقراری نظم در محیط های دارای تعدد مراجعه کننده که علاوه بر ایجاد نظم، در برقراری عدالت در بهره مندی از خدمات و درنتیجه برقراری آرامش روانی برای هم مراجعه کنندگان و هم پرسنل بسیار کاربرد دارند.
سازمانی را تصور نمایید که افراد بدون هیچ گونه نوبتی به میزهای پرسنل پاسخگو حجوم می برند. بدون شک در چنین شرایطی نه تنها کارها به درستی انجام نخواهد شد، که موجب ازدحام، نارضایتی و حتی درگیری نیز خواهد شد. لذا استفاده از سیستم های صف و نوبت دهی خودکار از ضروریات مراکز دارای مراجعه کنندگان متعدد می باشد.
شرکت مهندسی کاراپرداز با ارائه سسیستم مدیریت صف تمام خودکار خود دستاوردهای بسیار مهمی را برای مراکز و سازمان ها به ارمغان می آورد. مواردی همچون سرعت و راندمان بالا در انجام امور، نظم و آرامش در محیط کاری، ارئه خدمات بهتر در قالب پرسنل کمتر و بسیاری دیگر از این دست می باشند.

کاربردهای سیستم مدیریت صف

 
شرکت های خصوصی با تعدد مراجعین 
ادارات و سازمان های دولتی

بانک ها 

ویژگی های سیستم مدیریت صف

 
بالا بردن سرعت و راندمان کاری
با تقسیم مناسب کار در صفوف و ارائه ی نوبتی خدمات، عملکرد پرسنل در ارائه خدمات بهبود یافته و همچنین انگیزه های ایشان نیز افزایش می یابد.

برقراری نظم و آرامش
با نوبت دهی دقیق و انجام امور خدماتی برمبنای اولویت اختصاص یافته، نظم، آرامش خاطر و رضایتمندی در میان ارباب رجوع برقرار خواهد شد.

سیستم مدیریتی موثر و گزارشات کاربردی
با استفاده از گزارشات سیستم نوبت دهی، آمار دقیقی از عملکرد هر یک از پرسنل و بخش های مرتبط با ارباب رجوع به دست خواهد آمد که تأثیرات مهمی در بهره وری و پیشرفت خدمات رسانی خواهد داشت.


© 2024 KARAPARDAZ. All Rights Reserved. Powered by Kara Webex